X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
دوربین مدار بسته
امیر عباس يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶


دوربین مدار بسته ۳۶۰ درجه یا دوربین مدار بسته fisheye یا دوربین مدار بسته چشم ماهی ، همانطور که از نامش پیداشت نوعی دوربین مدار بسته می باشد که دارای زاویه دید ۳۶۰ درجه می باشد.

در خصوص نصب دوربین مدار بسته پانورامیک نیز چنانچه این دوربین ها مطالق شکل زیر در سقف و بصورت عمودی نصب شوند دارای زاویه دید ۳۶۰ درجه می باشند و چنانچه روی دیوار و در جهت افق نصب شوند می توانند زاویه دید ۱۸۰ درجه را پوشش دهند.

امروزه این دوربین ها به امکانات متعددی مجهز شده اند که استفاده از تنها یک عدد از دوربین های ۳۶۰ درجه می تواند برای نظارت محیط های کوچک کافی باشد.زیرا علاوه بر داشتن رزولوشن تصویر مناسب زاویه دید بالایی دارند که باعث می شود تا کادر تصویر وسیعی تنها با یک عدد دوربین مدار بسته پوشش داده شود.در ادامه با برخی از این امکانات آشنا می شوید :

۱-امکان انتقال تصویر دوربین مدار بسته و ارسال تصاویر به موبایل و مشاهده از هر جای دنیا : به کمک این ویژگی برخی از دوربین های ۳۶۰ درجه پانورامیک دارای قابلیت اتصال به اینترنت می باشندواز این رو این دوربین ها دارای درگاه وای فای داخلی هستند که می تواند به انواع مودم ، هات اسپات های Wifi متصل شده و تصاویر را ارسال کند.

۲-ارتباط صوتی دو طرفه : ارتباط صوتی دو طرفه به معنی شنود صدای محیط و همچنین امکان صحبت کردن با محیط از ویژگی های دوربین های پانورامیک به شمار می آید که می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد.

۳-آرشیو کردن تصاویر : توسط درگاه کارت حافظه تعبیه شده روی این دوربین ها می توان انواع کارت حافظه را روی آنها قرار داده و تصاویر را آرشیو کرد.همچنین می توان امکان ضبط تصاویر تنها بواسطه تشخیص حرکت را فعال نموده تا مدت زمان ضبط را افزایش داد.

دوربین مدار بسته ۳۶۰ درجه در انواع تکنولوژی های مختلف دوربین مدار بسته وجود دارند.بعنوان مثال انواع دوربین مدار بسته تحت شبکه ، دوربین مدار بسته بیسیم وایرلس ، دوربین های AHD و … از دوربین های ۳۶۰ درجه چشم ماهی وجود دارند.

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :