X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
دوربین مدار بسته
امیر عباس يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

نکات مهم برای خرید پک دوربین مدار بسته بیسیم

اگر شما قصد خرید پک دوربین مدار بسته بیسیم (پک وایرلس دوربین مداربسته) را دارید در ادامه نکاتی را خاطر نشان می کنیم که برای خرید دوربین مدار بسته بسیار مفید می باشد.

با رعایت این نکات و اطلاع از مزایا و معایب دوربین مدار بسته Wifi می توانید انتخاب بهتری صورت دهید و از کارایی محصول فوق برای اماکن خود مطلع گردید.

بسیاری از مشتریان این تصور را دارند که دوربین های بیسیم را می توانند در همه ی فضاها و برای همه فواصل استفاده کنند.در برخی موارد حتی تماس هایی مبنی بر نصب دوربین مدار بسته بسیم برای فواصل بالای یک کیلومتر نیز قصد خرید پک بیسیم دوربین مدار بسته را دارند.

برخی همکاران نیز در کاتالوگ های مربوط به دوربین های وای فای مشخصات غیر واقعی برای این محصولات درج می کنند که مشتری نیز نمی تواند تصمیم صحیحی در مورد خرید تجهیزات بگیرد.

در بازار پک دوربین مدار بسته بیسیم در تعداد ۸ تایی و ۴ تایی به وفور یافت می شود که بیشتر آنها در مشخصات فنی در رده های مشابهی هستند.در مورد برد سیگنال این پک ها باید گفت که در حالت عادی و در صورت دید مسقیم آنتن های دوربین مدار بسته و دستگاه NVR بیسیم ، می توان تا متراژ حدود ۱۰۰ متر دوربین را از دستگاه فاصله داد.

اما مشکل زمانی است که دیوارهایی مابین دوربین و دستگاه NVR قرار گیرد.در این موارد شدت سیگنال افت پیدا کرده و امکان قطعی تصاویر افزایش پیدا می کند.افت کیفیت سیگنال همچنین می تواند باعث کندی ارسال تصاویر و تاخیر بیش از حد در آنها شود.

کیفیت تصویر یکی دیگر از مواردی است که باید به خوبی بررسی شده و در مورد آن تصمیم گیری شود.بر این اساس ، باید بدانید که بدلیل استفاده از شبکه بیسیم وای فای ، پهنای باند این دوربین ها محدود می باشد و امکان ارسال تصاویر با کیفیت بالا آن هم برای تعداد زیادی دوربین میسر نمی باشد.

استاندارد ۸۰۲٫۱۱ وای که در بیشتر این پک ها استفاده می شود از نوع b بوده که در بیشترین حالت می تواند تا ۱۱ مگابیت در ثانیه را پشتیبانی کند.از این رو نمی توان تصاویر با رزولوشن های بالا را توسط این پک ها ارسال کرد.بیشتر پک ها نیز دارای کیفیت تصویر ۱٫۳ مگاپیکسل برای هر دوربین هستند که برای مصارف حرفه ای ممکن است کارایی نداشته باشند.

همین نقص سبب شده است تا سازندگان این پک ها به فکر افزایش پهنای باند و در نتیجه افزایش رزولوشن تصاویر بیفتند که در آینده بتوان تصاویر با کیفیت بالایی را بصورت پک های بیسیم در اختیار داشت.

در صورت سوئیچ کردن به استاندارد ۸۰۲٫۱۱ ورژن G و یا N می توان پهنای باند بیشتری را در اختیار داشت و به طبع کارایی محصول را افزیاش داد.

نتیجه گیری : پک های رده معمولی بیسیم بیشتر برای مصارف کوچک و زمانی که دوربین ها دارای فاصله کم از دستگاه NVR می باشند کارایی دارد و همچنین اکثر این پک ها دارای رزولوشن تصویر ۱٫۳ مگاپیکسل می باشند.

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :