X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
دوربین مدار بسته
امیر عباس سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۷


کلمه ANPR مخفف automatic number plate recognition می باشد که به معنای شناسایی اتوماتیک اعداد درج شده در پلاک می باشد و برای شناسایی پلاک خودرو بکار می رود.این تکنولوژی بوسیله شناسایی کاراکتر ها در تصاویر می تواند پلاک خودرو را به متن تبدیل کند تا برای پردازش های بعدی بتوان از این متن استفاده کرد.

پیش تر ها برای تشخیص پلاک خودرو از یک دوربین مدار بسته تحت شبکه به همراه نرم افزار تشخیص پلاک استفاده می شد اما داهوا این امکانات را در داخل خود دوربین مدار بسته تعبیه کرده است و پردازش در داخل خود دوربین انجام می شود که می تواند ضمن کاهش هزینه ها ، استفاده از این ویژگی را بسیار ساده تر کند.همچنین ، داهوا توانسته است میزان خطای این سیستم را تا حد ممکن کاهش دهد و دقت این سیستم ، از انواع سنتی که توسط یک سرور عمل تشخیص پلاک صورت می گرفت بسیار بالاتر می باشد.

ویژگیهای کلیدی تکنولوژی ANPR در دوربین مدار بسته داهوا

راهکارهای تشخیص پلاک دوربین مدار بسته داهوا ، می تواند پلاک ها را بصورت آنی شناسایی کرده و برای پردازش های بعدی در دسترس قرار دهد.همچنین بکمک دوربین مدار بسته پلاک خوان داهوا ، میزان اعتماد به عمل پردازش بسیار بالاست.به گونه ای که می توانید این دوربین را برای شناسایی پلاک خودرو برای انواع زبان های انگلیسی ، عربی ، چینی ، تایلندی و … استفاده کنید و این اطمینان را داشته باشید که کاراکترهای موجود در پلاک ، به هر زبانی که باشند به راحتی توسط این دوربین خوانده می شوند.

سرعت بسیار بالای شناسایی در دوربین های پلاک خوان داهوا یکی از مهم ترین ویژگی های آن به شمار می رود.بطوریکه داهوا ادعا می کند که برای پردازش و شناسایی پلاک خودرو ، این دوربین تنها به ۱۰۰ میلی ثانیه زمان نیاز دارد که با توجه به پردازش داخلی توسط خود دوربین ، می تواند زمان بسیار مناسبی باشد.

کاربرد های تکنولوژی ANPR در دوربین مدار بسته داهوا

دوربین های پلاک خوان برای کنترل ترافیک ، تشخیص پلاک خودزو و ارسال آلارم در صورت مقایسه پلاک مشخص با پایگاه داده های دوربین ، ورودی و خروجی پارکینگ ها ، کنترل محل خودرو در پارکینگ های مکانیزه و بسیاری موارد از این قبیل کاربرد دارند که می توانند عمل نظارت و امنیت را تسهیل بخشند.

از قابلیت های دوربین های دارای خاصیت LPR یا Licence Plate Recognition می توان به قابلیت ذخیره ۱۰۰۰۰ رکورد اشاره کرد که می توانند بدون نیاز به هیچ دستگاه جداگانه داده های شما را ذخیره کنند.

برای نصب دوربین مدار بسته پلاک خوان نیز باید نکاتی را در نظر بگیرید و مهم ترین آنها زاویه قرار گیری پلاک از لنز دوربین مدار بسته می باشد که برای بهترین بهره وری ، زاویه ۳۰ درجه در کنار ارتفاع ۶ متر ، می تواند فاصله تشخیص ۱۰ متری را بوجود بیاورد که برای تشخیص پلاک توسط دوربین مدار بسته می تواند بیشتری بهره وری را حاصل کند.

تکنولوژی ANPR در دوربین مدار بسته داهوا

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :